Zaznacz stronę

Zadłużenie to niebezpieczna pułapka, szczególnie dla osób, które nie radzą sobie do końca z zarządzaniem swoimi finansami. Do bankructwa można doprowadzić się na wiele sposobów, często nie do końca zależnych od nas samych. Czasem są to błędne decyzje biznesowe – nieopłacalna inwestycja, koszty związane z opłatami, rachunki za działalność gospodarczą. Problem ten może mieć swoje korzenie także w nieodpowiedzialnym zaciąganiu kredytów, których nie jest się w stanie spłacić.

Jakie mamy możliwości radzenia sobie z długami?

Całe szczęście, bankructwo to wcale nie jest koniec świata – przy odrobinie planowania oraz zaangażowania, z każdego długu można wyjść. Kluczem do sukcesu jest tutaj cierpliwość, ostrożność oraz rozwaga, które powinny determinować każdą z naszych decyzji. Możliwości jest pod dostatkiem – niektórzy stawiają na wygodny kredyt konsolidacyjny, lecz rozwiązanie to niestety nie jest dostępne dla każdego. Jeśli posiadamy wyjątkowo złą historię kredytową, bank może odmówić nam nawet usług kierowanych specjalnie dla dłużników. W grę na szczęście wchodzą nieco inne opcje, jak choćby zaciągnięcie drugiej pożyczki, o nieco dłuższym terminie spłaty, aby dać sobie więcej czasu na uporządkowanie swoich finansów. Tego typu oferty zapewniają fachowe firmy pożyczkowe, które nie interesują się naszą przeszłością, wymagają jedynie danych i potwierdzenia tożsamości, aby użyczyć nam pewnej, określonej przez umowę kwoty. Co więcej, proces ten można wykonać nawet za pośrednictwem Internetu – wystarczy przejrzeć kilka pierwszych stron w wyszukiwarce i bliżej zapoznać się z tym, co mogą zapewnić nam poszczególne firmy.

Czy kolejny kredyt to na pewno dobry pomysł?

Wiele osób może poddawać wątpliwości pomysł skorzystania z jednej pożyczki, aby spłacić poprzednią, lecz jest to znacznie lepsza perspektywa niż zostanie wpisanym do oficjalnego rejestru dłużników lub skonfiskowanie naszego dobytku przez komornika. Warto zaznaczyć, że wiele z dzisiejszych firm pożyczkowych oraz parabanków dostrzegło ten narastający popyt i zoptymalizowało swoją ofertę specjalnie z myślą o dłużnikach, dla których jest to ostatnia deska ratunku. Aby spisać się jak najlepiej, usług te posiadają stosunkowo niskie raty, które rozłożone są na znacznie dłuższy czas niż ma to miejsce w przypadku klasycznego kredytu. Zanim z nich skorzystamy, warto jednak upewnić się, że nasze szacowane zarobki pozwolą na ich spłatę, bez opóźnień i innego typu komplikacji, które mogłyby narazić nas na jeszcze większe szkody.